Relikwie św. Klemensa i św. Illuminata.

Nasz kościółek mając długą historię skrywa tez różne duchowe skarby. Jednym z nich są relikwie, które były umieszczone w starum ołtarzu w bocznej kaplicy.

Deska zwana portatylem z relikwiami św. Klemensa i św. Iluminata została odremontowana w Muzeum Diecezjalnym i umieszczona do publicznego kultu na pamiatkowej tablicy. Relikwie mają pobudzać nad do modlitwy, przypominać o powołaniu do świętości (męczeństwa) i pokazywać łączność naszej małej prafii z Kosciołem powszechnym.

Relikwii nie trzeba poświęcać ale poświęcenie tablizy z pamiatkowymi napisami dokonał w niedzielę 27.10.2019 r. ks. Notariusz Darek Rogowski z Kurii Diecezjalnej Płockiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne, Wydarzeania parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.