Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu – (23.12.2018r.)

1. W wigilię Uroczystości BN Msza św. tylko rano o 9.00. Jest to jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej. Będę w konfesjonale 15 min przed Mszą o 9.00 rano.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.
3. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.
4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
6. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pasterka w naszym kościele o godz: 24:00. Poprzedzi ją śpiew kolęd przygotowany przez pana Organistę i chór parafialny. W  1 i 2 dzień świąt Msze Św. W porządku niedzielnym.
7. Spotkanie dla dzieci komunijnych (3 i 4 kl.) wraz z rodzicami za dwa tygodnie 30.12. po mszy o godz. 11.00. Na tej Mszy także przedstawienie jasełkowe.
8. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Podczas Mszy Św. odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
9. Zostały jeszcze świece na stół wigilijny – to nie tylko ozdoba ale konkretna pomoc potrzebującym. Dzisiejszy gość jest nr podwójnym w cenie 8 zł. W nim piękna wkładka z modlitwą w czasie wieczerzy wigilijnej/
10. intencje

Poniedziałek 24.12. 2018 r.

9.00. + za Henryka Woźniaka w 33 r. śm, żonę Aleksandrę i syna Romana

24.00 PASTERKA ZA PARAFIAN

WTorek 25.12.2018 r.

9.00. + za Helenę i Albina Pawlaków i zmarłych z rodzin

11.00 + za r-ców Karolewskich i Budzichów, Sławomirę Karolewską i męża Jana Karolewskiego

16.00 + za Irenę Kosek – w 1 rocz śm.

Środa 26.12.2018 r.

9.00. + za R-ców Karczewskich, Szczepańskich, Alfreda, Jerzego i Annę Szczepańskich, Janusza i Alinę Karczewskich.

11.00 + za Szczepana i Stefanię Kowalskich oraz Jana i Tadeusza Kowalskich

16.00 + za Zdzisława Szałkowskiego w 1 r. śm. – int. od żony z dziećmi

Czwartek 27.12.2018 r.

16.00. + za Mariannę Karczewskąint. od uczestników pogrzebu

Piątek 28.12.2018 r.

16.00. + za Irenę Szczepanek – int. od uczestników pogrzebu

Sobota 29.12.2018 r.

16.00 + za Irenę Kosek – int. od uczestników pogrzebu

Niedziela 30.12.2018 r.

9.00. + za Genowefę i Ignacego Falkiewiczów, Stefanię i Andrzeja Pieczkowskich – int. od p. Kucińskich

11.00. Za parafian

16.00. Dziękczynna z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla małżeństwa (P. Szkolmowskich) w 50 rocznicę ślubu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.