Ogłoszenia na IV Niedzielę WP dn. 22.03.2020

1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali bo Wielkanoc już blisko.

2. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jednocześnie dzień świętości życia. Od tego dnia przez dziewięć miesięcy mamy możliwość podjęcia duchowej modlitewnej adopcji dziecka (szczególnie zagrożonych aborcją). Pod chórem na stoliku deklaracje duchowej adopcji, które można zabrać i w środę oddać.

3. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne drogi krzyżowej w piątek o godz. 10.00, 17.00 a gorzkie żale dziś na mszy o godz. 16.00., za tydzień o 9.00.

4. Wyjazd do chorych z przedświateczną spowiedzią, komunią i namaszczeniem chorych w pierwsząsobotę kwietnia –(4.04) – od 9.00. Proszę zgłosić chorych do piatku 3kwietnia.

5.Co roku przy dekoracjach ciemnicy i grobu pańskiego pomagają parafianie. W tym roku do pomocy zapraszam mieszkańców z ul. Szkolnej, Żuromińskiej i Kasztanowej.

6. Parafia ogłasza konkurs na Najładniejszą Pisankę na Wielkanoc. Powinna być wykonana samodzielnie. (nie kupiona). Do oceny liczą się walory estetyczne, kolorystyka, nawiązanie do miejscowych tradycji. Na stronę parafii przesyłamy 1 zdjęcie pisanki oraz 2 zdjęcie z jej przygotowania. Mamy czas do Wielkanocy. Roztrzygnięcie po świętach. Za najładniejszą nagroda. Poszukiwani sponsorzy do ufundowania nagród 🙂

7. Pierwsze zapowiedzi:Mateusz Bulkowski z par, Chamsk i Paulina Puchalska z par. Poniatowo.Kto zna przeszkody do zawarcia teo małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

8. Bóg zapłać za ofiary, intencje

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.