Warsztaty dotyczące uciążliwości zapachowych !!!

Five year old boy with hands painted in colorful paints ready for hand prints

W naszej Szkole Podstawowej w Chamsku w czwartek dn. 24 października 2019 r. odbyły się warsztaty dotyczące walki z odorem (czyli uciążliwości zapachowych). W zajęciach prowadzonych przez wykładowców i studentów Politechniki Warszawskiej uczestniczyli zarówno dorośli jak i młodzież.

Uczestnicy zostali zachęceni, aby mieć i używać na swoim smartfonie aplikację, za pomocą której mają możliwość wskazać gdzie jest i jak jest wysoki poziom uciążliwości zapachowej

Instalacja i zasady korzystania z aplikacji Mobile Alert

Jak zainstalować aplikację Mobile Alert?

Instalacja aplikacji jest prosta. W „sklepie” na swoim smartfonie należy wpisać w wyszukiwarkę „Mobile Alert” i upewnić się, czy jest to na pewno aplikacja firmy Intergraph Corporation.

Do pobrania aplikacji, można też skorzystać z poniższych linków:

aplikacja Mobile Alert dla systemu Android

aplikacja Mobile Alert dla systemu iOS

aplikacja Mobile Alert dla systemu Windows Phone

Jakie są zasady korzystania z aplikacji Mobile Alert?

  1. Z bezpłatnej aplikacji Mobile Alert możemy korzystać anonimowo (nie jest konieczna rejestracja).
  2. Aplikacja Mobile Alert na urządzenia mobilne (smartfone, tablet) wykorzystuje trzy systemy operacyjne: Android, iOS, Windows.
  3. W celu uruchomienia aplikacji, urządzenie mobilne powinno mieć zapewnione połączenie internetowe oraz uaktywnioną usługę GPS.
  4. W każdym momencie Użytkownik może zdecydować o zaprzestaniu korzystania z aplikacji Mobile Alert poprzez trwałe usunięcie aplikacji ze swojego urządzenia mobilnego.

Wciąż udoskonalamy aplikację dostosowując ją do potrzeb Użytkowników. Jeśli zauważysz błąd w działaniu lub też uznasz, że jakaś funkcja powinna działać inaczej albo też brakuje jakiejś funkcji, napisz do nas: hsc@pw.edu.pl.

Aktualnie aplikację Mobile Alert możemy użyć do zgłaszania uciążliwości zapachowych na obszarze Chamska, dzięki uprzejmości firmy Hexagon Geospatial

Administratorem zgłoszonych incydentów przez Użytkowników aplikacji Mobile Alert jest Politechnika Warszawska.  

Co się dzieje ze zgłoszeniem uciążliwości zapachowej?

Administrator danych, Politechnika Warszawska, dostaje powiadomienie o każdej zgłoszonej przez Użytkownika uciążliwości zapachowej.

Zebrane informacje są przetwarzane przez zespół naukowy Politechniki Warszawskiej. Dane te będą wykorzystane do opracowania mapy uciążliwości zapachowej.

Obecnie z aplikacji Mobile Alert można korzystać jedynie w sołectwie Chamsk. W 2020 r. zakres działania aplikacji zostanie rozszerzony na obszar całej gminy Żuromin.

Jak używać aplikacji Mobile Alert?

Po wgraniu i uruchomieniu aplikacji Mobile Alert, jeśli lokalizacja jest ustalona, nasze urządzenie mobilne wchodzi w tryb aparatu fotograficznego. Robimy zdjęcie, a następnie przechodzimy do wyboru poziomu uciążliwości zapachowej. Możemy dodać komentarz lub od razu przejść do opcji wysłania zgłoszenia. Następnie na wyświetlaczu pojawia się komunikat, że incydent został zgłoszony. Wysłane zostało zdjęcie, współrzędne, ewentualny nasz komentarz i przede wszystkim kategoria uciążliwości zapachowej. Numer telefonu nie jest wysyłany.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Różne, Wydarzeania parafialne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.