E-katecheza na ten tydzień dla uczniów SP w Chamsku (4-8)

A teraz NOWE WYZWANIA z religii na ten tydzień dla uczniów SP w Chamsku

klasa IV

Temat katechezy – Sędziowie Izraela oraz Gedeon.

Zadanie do wykonania: przeczytaj Słowo Boże (tekst na czerwono) z podręcznika str. 82-83 i zrób zadanie 1 i 2 z zeszytu ćwiczeń na str 57. Następnie przeczytaj Słowo Boże ze str. 85 i zrób zadanie 2 i 3 z zeszytu ćwiczeń na str 59. Kto zrobi zadania – robi zdjęcie komórką i przesyła do poniedziałku na messengera. Nie zapomnij o modlitwie szczególnie za ludzi chorych.

klasa V

Temat katechezy – Zagubiona owca i drahma.

Zadanie do wykonania: przeczytaj Słowo Boże (tekst na czerwono) z podręcznika str. 84 i zrób zadanie 3 z zeszytu ćwiczeń na str 52 (zamiast komiksu zrób tylko jeden rysunek). Kto zrobi zadania – robi zdjęcie komórką i przesyła do poniedziałku na messengera. Nie zapomnij o modlitwie szczególnie za ludzi chorych.

Dla chętnych – Posłuchaj piosenki o pasterzu https://www.youtube.com/watch?v=_Qkd5y_tzKk

klasa VI

Temat katechezy – Modlitwa różańcowa siłą naszego narodu.

Zadanie do wykonania: przeczytaj tekst z podręcznika ze str. 150-151 i zrób zadanie 1 z zeszytu ćwiczeń na str 50. Kto zrobi zadanie – robi zdjęcie komórką i przesyła do poniedziałku na messengera. Nie zapomnij o modlitwie – pomódl się cząstką różańca szczególnie za ludzi chorych.

Dla chętnych – Przypomnienie jak odmawiać różaniec https://www.youtube.com/watch?v=_kn0UGQIfZo

klasa VII

Temat katechezy – Wyznanie wiary Kościoła.

Zadanie do wykonania: przeczytaj tekst z podręcznika ze str. 115 i posłuchaj wyznania wiary https://www.youtube.com/watch?v=PZqtfeUP4lY . Do zeszytu wypisz te sformułowania z Credo, których nie rozumiesz. Robimy zdjęcie komórką i przesyłamy do poniedziałku na messengera. Nie zapomnij o modlitwie szczególnie za ludzi chorych.

Dla chętnych – konkurs o wielkim poście na stronie FB

klasa VIII

Temat – Dzień Świętości Życia.

W uroczystość Zwiastowania 25.03.2020 r. obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Odszukaj informacji od kiedy ten dzień obchodzimy i z czyjej inicjatywy. Zapisz nowe wiadomości w swoim zeszycie. Robimy zdjęcie komórką i przesyłamy do poniedziałku na messengera. Nie zapomnij o modlitwie szczególnie za ludzi chorych.

Dla chętnych – konkurs o wielkim poście na stronie FB

Ten wpis został opublikowany w kategorii katecheza szkolna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.