DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 11 kwietnia 2021

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Św. Jan Pawła II zachęcał w 2002 r.: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy. Doświadczając miłosierdzia, sami powinniśmy stawać się bardziej miłosierni.

3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. To czas w którym warto sięgnąć po Pismo święte, aby je czytać i modlić się.

4. Zgodnie z wytycznymi w naszym kościele może uczestniczyć 12 osób (1 osoba na 20m2 powierzchni kościoła). Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek. Msza św. w sobotę będzie z formularza niedzielnego, tak aby część z nas mogła korzystać z niedzielnej liturgii w sobotę i w ten sposób aby w niedzielę było nas mniej.

5. Spotkanie do 1 komunii za tydzień po mszy o 11.00, dla 2 komunii po mszy o 16.00.

6. Zapowiedzi pierwsze – Mariusz Suchacz, kawaler z par Jeewo i Weronika Kowalska, panna z par. Tutejszej – zamierzają zawrzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia ślubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii parafialnej.

7. We wtorek przekazałem słodycze do domu dziecka w Kowalewie.

9. Informacja o Spisie ludności od 1.04.2021 r.

10. Bóg zapłać za ofiary, intencje

11. Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Chrztu Polski, 14 kwietnia