DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  19 kwietnia 2020

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po mszy św. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

3. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

4. Zgodnie z nowymi wytycznymi od 20 kwietnia 2020 r. we Mszy Św. W naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 16 osób (1 osoba na 15m2 powierzchni kościoła). Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek.

5. Z uwagi na trwający w Polsce stan epidemii, uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostają przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii. Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości. Nową datę uroczystości ustala proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują. Bierzmowania na razie nie odkładamy.

6. Udało się odnowić Dzwonnicę przed kościołem – przeszła generalny remont – dzwon z okuciami miał piaskowanie, Pan Wiesław Ćmiel wykonał nową belkę dla dzwonu oraz uchwyt do dzwonienia, Pan Sławek Budzich wykonał nowy daszek oraz odmalował całą konstrukcję, Pan Jerzy Olewnik przyspawał odpadajace elementy. Serdeczne podziekowania za włożoną pracę i czas.

W tym tygodniu patronują nam:

• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.
  • 25 IV – św. Marek Ewangelista (†98-117), według tradycji Kościoła autor Ewangelii uważanej za najstarszą, a jednocześnie najkrótszą spośród pozostałych, kuzyn św. Barnaby, towarzysz św. Pawła, a później św. Piotra.

8. Bóg zapłać za ofiary, intencje