DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO dn. 28 kwietnia 2019

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Po mszy o 16.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

3. Spotkanie komunijne po mszy o 11.00.

4. W środę 1 maja po mszy pierwsze nabożeństwo majowe. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych i eksponowania barw narodowych.

5. W piątek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek mszy niedzielny. W tym dniu z racji 1 piątku po sumie będziemy modlić się litanią do NSPJ w intencji naszej Ojczyzny.

6. Do chorych wyjazd w 1 sobotę miesiąca od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czi św. Floriana. Poranna Msza będzie o godz. 8.30. Główna msza o godz.12.00. Odprawi ją i homilię wygłosi ks. kan Marek Wilczewski, dyr wydziału katechetycznego w Płocku. Zapraszam serdecznie całą naszą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania, wszystkich parafian, szczególnie Druhów Strażaków. Jeśli dopisze pogoda to uroczystości na zewnątrz przy ołtarzu polowym. Przy okazji odpustu będzie stoisko z materiałami religijnymi jak książki czy płyty muzyczne, przed msżą około 11 i trochę po będzie mały koncert religijny zaproszonej grupy muzycznej połączony ze świadectwami i małą ewangelizacją.

8. Po odpuście ruszamy z remontaem dachu.

9. Podziękowania dla P. Jurka Markuszewskiego za poprawienie płytek na schodach do zakrystii.

8. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa , intencje