Ogłoszenia na Boże Narodzenie 2020r.

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2020

„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych, trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”. Papież Franciszek, audiencja generalna, 8 IX 2020 r.

Umiłowani Diecezjanie!
Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –

† Piotr Libera
Biskup Płocki

1. Wszystkim naszym parafianom i wszystkim gościom składam serdeczne Życzenia Spokojnych i zdrowych świąt w gronie najbliższej rodziny, Bożego błogosławieństwa, niech nowo narodzony Bóg odrodzi nas duchowo, przyniesie nam na nowo nadzieję i pogłębi wiarę, obdarzy pokojem i wzajemną życzliwością. Szczęść Boże.

2. Msze św. w 1 i 2 dzień świat jak w każdą niedzilę. A najbliższa niedziela to Niedziela Świętej Rodziny.  W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty. Taca w drugim dniu Świąt przeznaczona na cele diecezjalne, czyli na WSD (list rektora) .

3. Podziekowania za Jasełka – dla dzieci i rodziców.

4. Podziekowania wszystkim którzy pomogli i zadbali o wystrój naszego kościoła na czas świat. Składam bardzo serdeczne podziękowania rodzinom, które ofiarowały duże choinki, i małe choineczki, za gwiazdy betlejemskie, stroiki, ozdoby, młodziezy za pracę przy ubierniu choinek i szopki. Panu Organiście wraz z chórkiem za przygotowanie oprawy kolędowej. Wracajmy szczęśliwie do domów.

5. Zostały jeszcze świece na stół wigilijny i gość niedzielny.

6. Zachęcam do włączenia się do akcji modlitewnej o powołania. Jest bardzo prosta wystarczy zadeklarować modlitwę w 1 konkretny dzień w nowym roku. Deklaracje zgłoszeniowe w zakrystii.