Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (01.12.2019r.)

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. To okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czas Adwentu nie jest okresem pokuty, ale radosnego oczekiwania. Przez cały Adwent w soboty będziemy odprawiać Msze św. Roratnie ku czi NMP. Na te msze szczególnie zapraszam dzieci z lampionami.

2. Dziś niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania loretańska i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – wyjazd do chorych od godz. 9.00.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się przed 3 niedzielą Adwentu w dniach 13-15.12.

5.  W zakrystii za tydzień do nabycia świece Caritas na stół Wigilijny. Jest to coroczna akcja pt. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec w zależności od jej wielkości – to 6 i 12 zł.

6. Za tydzień w II niedzielę Adwentu modlimy się i wspieramy materialnie Kościoł na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej ofiary do puszek na ten cel.

7. Podziękowania dla Bogu znanej osoby za przygotowanie wieńca adwentowego.

8. Za tydzień od 9 do 14 w żuromińskim kinie film Nieplanowane – Bardzo zachęcam by obejrzec. Film przedstawia autentyczną historię Abby Johnson – kobiety, która była dyrektorką wielkiej kliniki aborcyjnej. W jej zyciu nastepuje przemiana, po pięciu latach pracy na rzecz aborcyjnego molocha postanowia rzucić wszystko – stanowisko, karierę, pieniądze i wpływy, aby stanąć do walki o życie dzieci poczętych.

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gość. Intencje