Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (rok B) – (29.11.2020r.)

1. Dzisiejszą sobotą/niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu. To okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Czas Adwentu to okres radosnego oczekiwania nie pokuty. Przez cały Adwent w środy będziemy odprawiać Msze św. Roratnie ku czi NMP. Na te msze zapraszam z lampionami.

2. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – wyjazd do chorych od godz. 9.00.

4. Skupienie adwentowe w naszej parafii odbędą w dniach 11-13.12.

5.  W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół Wigilijny. Jest to coroczna akcja pt. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świec w zależności od jej wielkości – to 6 i 12 zł.

6. Za tydzień w II niedzielę Adwentu modlimy się i wspieramy materialnie Kościoł na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej ofiary do puszek na ten cel.

7. Podziękowania za przygotowanie wieńca adwentowego.

8. W sobotę na wieczór o godz. 16.00 odprawiana jest msza św z niedzieli. Kto będzie w niej uczestniczył już nie musi być w niedzielę. Ta msza św. niedzielna w sobote jest mszą św. dodatkową, zalecaną przez Ks. Biskupa. Ma służyc temu, abyśmy jak najliczniej i jak najbezpieczniej mogli korzystać z liturgii niedzielnej.

9. Bóg zapłać za ofiary, Gość. Intencje