Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu 10.03.2019

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 10 i 16.30. Gorzkie żale tej niedzieli na mszy o 9.00 a za tydzień o 11. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

3. Dzieci trzymały w szkole skarbonki caritas, aby w czasie WP robić drobne uczynki miłosierdzia. Zebrane pieniądze po świętach wplacimy na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Niektórzy otrzymali też wielkopostne zdrapki z zadaniami na każdy dzień. Warto wspierać dzieci i może razem z nimi wykonywać pewne zadania. Nasz koszyk ze słodyczami powoli się zapełnia.

4. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

5. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

6. Drugie zapowiedzi. W związek małżeński pragną wstąpić Katarzyna Zasłonapanna z par, Chamsk i Maciej Zieliński kawaler z par. Lutocin. Kto zna przeszkody do zawarcia teo małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

7. Bóg zapłać za tacę gospodarczą, Gość Niedzielny, intencje