Ogłoszenia na I Niedzielę WP dn. 21.02.2021

1. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i nawracania się Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.
  1. Jutro 22.02 obchodzimy 90. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie, które miało miejsce w 1931 r. w klasztorze sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Płocku. Nabożeństwo do BM po mszy o 16.00. Włączmy się do akcjiaby na pamiątkętegowieczoru, w którym św. siostra Faustyna ujrzała Jezusa Miłosiernego wieczorem zapalić w oknie świecę.
  2. Dzisiejsze ofiary na tacę przekazujemy w całości na budowę Sanktuarium BM zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa odczytanym tydzień temu.
  3. Rekolekcje w naszej parafii za 2 tygodnie przed 3 niedzielą w dniach 5-7 marca, zakończą się sakramentem bierzmowania. W tym tygodniu obowiązkowe próby dla kandydatów w czwartek o godz. 17.30 i w sobote o godz.11.00.
  4. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 9.30 i 16.00. Ofiary z DK na kwiaty do grobu Pańskiego. W tym roku zwyczajem lat poprzednich na kwiaty zbierają się też mieszkańcy ulic – Mazowieckiej, Cichej, Polnej i Dębskiej. Gorzkie żale tej niedzieli na mszy o 9.00 a za tydzień o 11.00 Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.
  5. W czasie WP uczymy się dzielić z innymi i robić uczynki miłosierdzia – służy temu koszyczek na słodycze które po świętach przekażemy dzieciom z domu dziecka.
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.
  7. Trwają msze św kolędowe, mimo pandemii, niesprzyjających warunków, może też późnej godziny bierze w nich udział 80 % rodzin. Dziękuję za nasze zaangazowanie i złożone ofiary. W tym tygodniu powoli kończymy msze św. Kolędowe. Po rekolekcjach i bierzmowaniu zrobię podsumowanie kolędy i roku 2020. Zapraszam w tym tygodniu.

PONIEDZIAŁEK 22.02 (g.19.00) – ul. Cicha, Polna i Dębska
WTOREK 23.02 (g.19.00) – ul Mazowiecka od strony Olszewa do sklepu ARTIGO
ŚRODA 24.02 (g.19.00) – ul. Mazowiecka od sklepu do końca

SOBOTA 27.02 (g.10.00) – dla tych którym nie pasował termin

9. Bóg zapłać za ofiary , polecam Gościa Niedzielnego, intencje.