Ogłoszenia na I Niedzielę WP Rok A 01.03.2020

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc.

2. Dziś niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

3. Pierwszy piątek miesiąca – wyjazd do chorych od godz. 8.30. Spowiedż dla dzieci i młodzieży od 16.10.

4. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 10 i 16.30. Ofiary z DK na kwiaty do grobu. Gorzkie żale tej niedzieli na mszy o 9.00 a za tydzień o 11. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny. Smutne że na 1 DK było tam mało dzieci i młodzieży.

4. Dzieci otrzymały w szkole skarbonki caritas, aby w czasie WP robić drobne uczynki miłosierdzia. Zebrane pieniądze po świętach wplacimy na cele charytatywne Caritas naszej diecezji. Ponawiamy akcje – słodycze dla dzieci z domu samotnej matki.

5. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem na potrzeby misji.

7. Spotkanie dla bierzmowanych za tydzień po mszy o 16.00.

8. Pierwsze zapowiedzi. W sakramentalny związek małżeński pragną wstąpić Arkadiusz Rygalski z par, Chamsk i Izabela Platewicz z par. Lutocin. Kto zna przeszkody do zawarcia teo małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gazety , intencje