Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – (06.12.2020r.)

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania loretańska i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

2. W drugim tygodniu Adwentu ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję Niepokalaną. Ona jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania. Uroczystość ku jej Niepokalanemu Poczęciu we wtorek 8.12. Msza św. O godz. 16.00.

3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie przez ofiary do puszek.

4. W piątek rozpoczną się nasze rekolekcje adwentowe. A właściwie to będą 3 dni skupienia i spowiedzi. Poprowadzi je ks. Przemek Krysztofiak z Radzanowa. Normalnie bierzemy udział w całości rekolekcji, ale w tym roku z racji wiadomych zachęcam i proszę aby uczestniczyć w 1 dniu, wyspowiadac się, przyjąć komunię św i w kolejnych dniach dać szansę innym. Zachęcam do zorganizowania sobie czasu aby uczestniczyć w 1 konkretnym dniu. Do spowiedzi zachęcam w piątek i sobotę. Będzie 2 dodatkowych spowiedników. Msze św. o 10, 15 i 17. W niedzielę msze jak zwykle. Plan dni skupienia będzie wisiał na tablicy ogłoszeń.

5. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół Wigilijny. Cena świec to 6 i 12 zł. Dwa kalendarze.

6. Roraty w środy o godz. 16.00.

7. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III/IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gość, Intencje