Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu – (08.12.2019r.)

1. W II Niedzielę Adwentu ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję Niepokalaną, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie przez ofiary do puszek.

3. W piątek rozpoczną się nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. rektor Mieczysław Ochtyra, rekolekcjonista z Wielkiego Postu. Tematem jest Boże Miłosierdzie a rzeaczy ostateczne. Zachęcam do zorganizowania sobie czasu aby uczestniczyć w całości. Do spowiedzi zachęcam w piątek i sobotę. Będzie 2 dodatkowych spowiedników.

4. W rekolekcje Msze św. o 10, 15 i 17. W niedzielę msze jak zwykle. Plan rekolekcji będzie wisiał na tablicy ogłoszeń. Będzie na stronie parafialnej.

5. Od jutra do piatku w żuromińskim kinie film Nieplanowane – Bardzo zachęcam by obejrzec autentyczną historię nawrócenia dyrektork wielkiej kliniki aborcyjnej. Piekny film dający do myślenia i ukazujący prawdę czym jest naprawdę aborcja. Z drugiej srtony zachęca do walki o życie dzieci poczętych.

6. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół Wigilijny. Cena świec to 6 i 12 zł.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gość, Intencje