Ogłoszenia na II Niedzielę po BN (3.01.2021 r.)

1. Na progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Jezusa, Słowo, które stało się Ciałem, aby mógł napełnić nasze domy i rodziny Bożym błogosławieństwem. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2021 będzie dla nas wszystkich lepszy, normalniejszy, przyniesie ustanie pandemii. Niech obdarzy potrzebnymi łaskami, szczególnie zdrowiem i mądrością o której mowa w dziesiejszej Liturgii Słowa.

2. Dzisiejsza niedziela to niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do ŚW. Józefa i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

W nowym roku adoracja w 1 niedzielę będzie dłuższa do 21.00 i zakończona Apelem Jasnogórskim ale tylko w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy będzie już cieplej i będą dłuższe dni (czyli od kwietnia do października).

3. W środę już Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli Na każdej mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych domów i mieszkań na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Dodając nowy rok. Prawidłowy będzie także napius C + M + B, który tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary.

4. W ubiegłych latach w tym dniu odbywały się liczne orszaki Trzech Króli. W tym roku jest to niemożliwe ale jest zachęta do innej formy przeżycia i podkreslenia tego dnia. Zapraszam chętnych, aby całą rodziną, (mama, tata, dzieci, dziadkowie ) nagrać filmik ze wspólnego kolędowania, a następnie opublikować go w mediach społecznościowych. Będzie to piękny, rodzinny wyraz naszej wiary i forma ewanelizacji przez internet. Te nagrania opublikujemy na naszej stronie parafialnej.

5. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

6. W przyszły poniedziałek i wtorek od godz. 11.00 spotkania indywidulane (po 2 osoby) dla kandydatów do bierzmowania. Prosze powtórzyc sobie pacierz katechizmowy.

7. Dziekuję serdecznie wszystkim którzy podjeli się ważnej modlitwy za powołania w Nowym Roku. W gablocie podziękowania z Płocka. Można jeszcze włączyć się do tej akcji modlitewnej.

8. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą z racji kwarantanny narodowej przełożone na czas późniejszy.

9. Bóg zapłać za tacę gospodarczą, gazety, intencje