Ogłoszenia na II Niedzielę po BN (5.01.2020 r.)

1. Na progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański 2020 będzie dla nas wszystkich, naszych rodzin, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

2. Dzisiejsza niedziela to 1 niedziela (adoracyjna). Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do św. Jana Pawła II – patrona tego roku i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

3. Jutro kolejne święto – Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli Na każdej mszy błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia. Zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Prawidłowy będzie także napius C + M + B, który tłumaczony jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary.

Na mszy o 11.00 dzieci z klas 3 i 4 przyjdą w małym orszaku Trzech króli w procesji ze swoimi darami dla dzieciatka Jezus.

4. Zacheta Biskupa Mirosława Milewskiego:

Jutro, 6 stycznia, przyjdziemy do naszych świątyń, by z Mędrcami złożyć Bogu ofiary. Tego dnia we wszystkich parafiach naszej diecezji rozpoczniemy Rok św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Zapraszam Was do włączenia się do Orszaków Trzech Króli, organizowanych w wielu parafiach naszej diecezji. Będzie to także nasz hołd dla św. Jana Pawła II, papieża rodziny, oraz wszystkich walczących sto lat temu, w 1920 r., w obronie Ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Hasło Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” uświadamia nam, jak wiele cudów Bóg ciągle działa w naszych rodzinach, społeczeństwie i Kościele. Z wdzięcznością tego dnia myślimy o misjonarzach z naszej diecezji, głoszących cuda Ewangelii w różnych częściach świata. Niech nam Bóg błogosławi na dobre przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego!

† Mirosław Milewski Wikariusz Generalny

5. Bóg zapłać za tacę gospodarczą, gazety, intencje