Ogłoszenia na II Niedzielę WP Rok A 08.03.2020

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Zbiórka ofiar do puszek przed kościołem jest przeznaczona na potrzeby misji.

2. Dzisiaj, 8 marca, obchodzimy też Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o naszych żonach, matkach i córkach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

3. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Rafał Grzelczyk, proboszcz z Węgrzynowa. Spowiedź od piątku do soboty. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej. Zachęcam do modlitwy w inntecji ks. Rekolekcjonisty i o b łogosławione owoce tego czasu dla całej parafii.

4. W czasie WP uczymy się dzielić z innymi i robić uczynki miłosierdzia – służy temu koszyczek na słodycze które po świętach przekażemy dzieciom z domu samotnej matki.

5. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

6. Spotkanie dla bierzmowanych dziś po mszy o 16.00.

7. Drugie zapowiedzi Arkadiusz Rygalski z par, Chamsk i Izabela Platewicz z par. Lutocin. i ostatnie.Kto zna przeszkody do zawarcia teo małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

8. Kilka słów jeszcze o segregacji na cmentarzu. Jeśli wyrzucamy kwiaty czy wieńce do zielonych odpadów to bardzo dobrze robimy ale musimy jeszcze zdjąć z nich foliowe opakowania, plastikowe elementy czy szarfy. To wrzucamy do srodkowego pomieszczenia na plastiki. Będę tyle razy ogłaszał aż będziemy to solidnie robić.

9. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Gazety , intencje