Ogłoszenia na II Niedzielę WP Rok B 28.02.2021

1. W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – czyli Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego. Naszymi modlitwami i ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dziś tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi i często cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę.

2. Obecny rok duszpasterski przez papieża Franciszka jest ustanowiony rokiem św. Józefa. Dla podkreślenia tego oraz chcąc wypraszać łaski przez tego Wielkiego Świętego w miesiącu marcu będziemy odmawiać każdego dnia litanię do św. Józefa.

3. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Łukasz Turbak, wikariusz z parafii w Żurominie. Spowiedź od piątku do soboty. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej. Zachęcam do modlitwy w intencji ks. Rekolekcjonisty i o dobre owoce tego czasu dla całej parafii. (pamiętajmy o maseczkach i bezpieczeństwie) Rekolekcje zakończymy Msza św. o godz. 16.00 na której ks. Bp Roman Marcinkowski udzie;i sakarentu bierzmowania grupie naszej młodzieży. Ta ostatnia Msza św niech będzie tylko dla kandydatów, ich świadków oraz najbliższej rodziny.

4. . W tym tygodniu próba dla kandydatów ze świadkami w środę o godz. 18.00. W sobote w rekolekcje o godz.15.00. spowiedź dla bierzmowanych.

5. Bóg zapłać za ofiary na sanktuarium BMiłosierdzia w Płocku. Zebraliśmy na tacę 1059 zł

6. Zapowiedzi pierwsze – Michał Figurski, kawaler z par tut i Dominika Opolska panna z par. Lutocin – zamierzają zawrzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia ślubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii parafialnej.

7. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

8. Z racji rekolekcji wyjazd pierszopiątkowy do chorych oraz niedziela adoracyjna przełożona za 2 tygodnie.

9. Ponawiamy akcje – robimy drobne wyrzeczenia od słodyczy, przynosimy do kościoła i na zakończenie WP przekazujemy je dla dzieci z domu dziecka w Kowalewku.

10. Zakończyła się tegoroczna kolęda w formie Mszy św. Kolędowych. Dziękuję za nasze zaangazowanie i złożone ofiary. Po rekolekcjach i bierzmowaniu zrobię podsumowanie kolędy i roku 2020.

11. Bóg zapłać za ofiary , polecam Gościa Niedzielnego, intencje.