Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą – 17.01.2021

1. Dnia 29 grudnia 2020 r. Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi, Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów.

Kilka dni później, 6 stycznia 2021 r., doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W  tej nadzwyczajnej sytuacji, Biskup Płocki Piotr Libera zarządza, aby niedzielę 24 stycznia br. obchodzić w diecezji płockiej jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. W ramach tego dnia, podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę datków do puszek na ten cel.

2. W czwartek 21.01 zaprszam na Mszę św. w intencji naszych babć i dziadków z okazji ich święta. Wszystkim drogim i kochanym babciom i dziadkom składamy już teraz życzenia zdrowia, sił i wielu Bożych łask. Dla zmarłych modlimy się o radość wieczną.

3. W piątek 22.01 nabożeństwo do BM po mszy o 16.00.

4. Za tydzień po mszy o 11.00 spotkanie dla 1 i 2 komunii.

5. Bóg zapłać za ofiary, Gość niedzielny, Intencje na kolejny tydzień