Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu – (13.12.2020r.)

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości, niedziela Gaudete. Radośc ta wynika z bliskości świąt Bożego Narodzenia. W naszej parafii powinna wynikać także z faktu dobrze przeżytych rekolekcji, odbytej spowiedzi, zrobionych dobrych postanowień, duchowego umocnienia i odnowienia wiary, nadziei i miłości. Za ten czas i dobre owoce dziękujemy Bogu, a także księdzu Przemkowi z Radzanowa prowadzącemu w tym czasie nasze rekolekcje.

2. Ksiądz Proboszcz jest w tym dniu nieobecny z racji prowadzonych przez niego rekolekcji w Radzanowie.

3. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę Covid-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: „badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu (…). Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (…)”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na apel serdecznie dziękujemy.

4. Bóg zapłać za ofiary do puszek na kościół na Wschodzie. Zebralismy 145 zł. oraz za tacę gospodarczą.

5. W zakrystii są jeszcze świece Caritas na stół Wigilijny.

6. Gość niedzielny polecamy do lektury.
7. Intencje