Ogłoszenia oraz intencje na III Niedzielę Wielkanocną dn. 26.04.2020 (Niedziela Biblijna )

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę wielkanocną. Ten czas nieustannie zaprasza nas do radości płynącej z wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. W kościele w Polsce rozpoczął się Tydzień Biblijny. W tym czasie zachęcamy przede wszystkim do osobistej lektury słowa Bożego. Przypominamy, że zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami władz w naszej świątyni może przebywać na nabożeństwach maksymalnie 16 osób.

2. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj – miesiąc maryjny. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe po ostatniej mszy św. wieczorowej. Zachęcamy również do odmawiania nabożeństw majowych w domach, przy kapliczkach i krzyżach w naszych wioskach.

3. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie ma wyjazdu do chorych.

4. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym roku została przeniesiona na 2 maja z tej racji, że w tym roku 3 maja wypada czwarta niedziela wielkanocna. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.00 i 17.00. Msza o 10 za Ojczyznę, po niej adoracja do 17.00.

Niedziela 3 maja to niedziela adoracyjną, przed 1 mszą o 8.25 zapraszamy na godzinki ku czci NMP, a po mszy o 11.00 wystawienie i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką. Zapraszam do indywidualnej adoracji.

5. Odwołane są wszelkie wizytacje i bierzmowania z maja i czerwca na okres powakacyjny. (odwołany nasz odpust i bierzmowanie )

6. Dzieci otrzymały w szkole skarbonki caritas, aby w czasie Wielkiego Postu robić drobne uczynki miłosierdzia. Jesli ktoś chciałby oddać (nie ma żadnego obowiązku! ) to proszę je przynieść jutro lub w tygodniu do kościoła. Zebrane pieniądze za tydzień wplacimy na cele charytatywne Caritas naszej diecezji.

7. Ostanio w Kosciele zawodziło nagłośnienie. Na szczęście udało się naprawić w serwisie LDM na ul. Olszewskiej i nasz wzmacniacz po wymianie kondensatorów działa jak nowy. Koszt 150 zł.

8. Udało się odnowić Dzwonnicę przed kościołem – przeszła generalny remont – praca naszych parafian była za Bóg zapłać, ale inne koszty trzeba było ponieść – piaskowanie dzwonu z okuciami – 260 zł, debowa belka oraz uchwyt do dzwonienia 500 zł, farba do malowania konstrukcji dzwonnicy – 80 zł. To razem 840 zł.

9. Transmisja Mszy św. z naszej świątyni odbędzie się dziś o godz. 16.00 na naszym parafialnym facebooku.

10. Bóg zapłać za ofiary, intencje