Ogłoszenia na III Niedzielę WP dn. 15.03.2020

1. Najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Kryzysowa sytuacja związana z wirusem do tego nas mobilizuje i zaprasza. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba nam w tym czasie wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie.

2. Msze święte w dni powszednie są odprawiane normalnie. Kto nie mógł skorzystać z sakramentu pokuty w rekolekcje ma taką mozliwość przed każdą mszą św. w tygodniu.
3. Msze święte w niedzielę są odprawiane jak zawsze. Maksymalna liczba wiernych na każdej mszy nie może przekroczyć 50 osób. Zachęcamy osoby starsze, chore, przeziębione, dzieci i młodzież do uczestnictwa we mszy za pośrednictwem radia i telewizji.
4. Nasz kościół jest otwarty więc można w każdej chwili przyjść aby pomodlić się indywidualnie w intencji powstrzymania wirusa.

Maryjo – uzdrowienie chorych módl się za nami!
św. Florianie nasz patronie – módl się za nami.

5. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Kiedy wokół tyle trudności i niepokoju warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa.

6. W przyszłą niedzielę 22.03 nabożeństwo do BM po mszy o 16.00.

7. Zbiórka ofiar do puszek w minioną niedzielę na potrzeby misji wyniosła 228 zł. Bóg zapłać!

8. Wyjazd do chorych z przedświateczną spowiedzią, komunią i namaszczeniem chorych w pierwsząsobotę kwietnia –(4.04) – od 9.00. Proszę zgłosić chorych do piatku 3 kwietnia.

9.Co roku przy dekoracjach ciemnicy i grobu pańskiego pomagają parafianie. W tym roku do pomocy zapraszam mieszkańców z ul. Szkolnej, Żuromińskiej i Kasztanowej.

Bóg zapłać za ofiary, Gazety , Baranki, intencje