Ogłoszenia na III Niedzielę WP dn. 24.03.2019

1. W poniedziałek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jednocześnie dzień świętości życia. Od tego dnia przez dziewięć miesięcy mamy możliwość podjęcia duchowej modlitewnej adopcji dziecka (szczególnie zagrożonych aborcją). W tym dniu Msza św. o 17.00 połczona z obrzędem przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Pod chórem na stoliku deklaracje duchowej adopcji, które jutro złozymy na ołtarzu.

2. W piątek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosi ks. Rektor Mieczysław Ochtyra. Spowiedź od piątku do soboty. Plan rekolekcji na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej. Zachęcam do modlitwy w inntecji ks. Rekolekcjonisty i za całą parafię o błogosławione owoce tego czasu.

3. Wyjazd do chorych z przedświateczną spowiedzią, komunią i namaszczeniem chorych w pierwszy piątek – 5. kwietnia – od 9.00. Jesli mamy chorych nie zgłoszonych na 1 piatki – proszę ich zgłosić do 4 marca.

4. Parafia ogłasza konkurs na Najładniejszą Rodzinną Palemkę na tegoroczną Niedzielę Palmową. Palemka powinna być wykonana wspólnie przez całą rodzinę. Do oceny liczą się walory estetyczne, wielkość, ilość składników, kolorystyka, nawiązanie do miejscowych tradycji. Roztrzygnięcie w Niedzielę Palmową. Poszukiwani sponsorzy do ufundowania nagród 🙂

5. Co roku przy dekoracjach ciemnicy i grobu pańskiego pomagają parafianie. W tym roku do pomocy zapraszam mieszkańców z ul. Wyzwolenia, Wiatracznej i z Paracel.

6. Pierwsze zapowiedzi: 1. Milena Ropelewska panna z par. Chamsk i Hubert Jezierski kawaler z par. Żuromin. Oraz 2. Katarzyna Krzywkowska panna z par. Żuromin i Marcin Grzesik kawaler z par. tut. zamierzają zarzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

7. Do puszek na misjonarzy 215 zł. Bóg zapłać za ofiary, Gazety , Baranki, intencje