Ogłoszenia na III Niedzielę WP dn. 7.03.2021

1. Najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Służyły temu nasze rekolekcje, które dziś kończymy. Narzędziem Pana Boga w tej niełatwej pracy był ks. Łukasz Turbak. Dziekujemy bardzo za trud pogłebiania naszej wiary, mobilizowania do przemiany serc i porządkowania naszego życia religijnego. Niech Pan Bóg prowadzi ks. Lukasza, umacnia w powołaniu i udziela potrzebnych łask.

2. Nasze rekolekcje kończą się dziś Mszą św o godz. 16.00 pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Romana Marcinkowskiego, który udzieli sakarentu bierzmowania grupie naszej młodzieży. Ta ostatnia Msza św niech będzie tylko dla kandydatów, ich świadków oraz najbliższej rodziny.

3. Jutro 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, warto doceniać nasze Panie. Bez nich swiat byłby smutny. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o swoich żonach, matkach i córkach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem kobiety.

4. Od środy, 10 marca rozpoczniemy Nowennę do św. Józefa poprzedzającą uroczystość 19.03.

5. Wyjazd do chorych z przedświateczną spowiedzią, komunią i namaszczeniem chorych w najbliższą sobotę (13.03) – od 9.00. Jeśli chcemy złosić kogoś do listy chorych to proszę to zrobić do piatku 12 marca.

6. Za tydzień w 2 niedzielę miesiąca przełozona niedziela adoracyjna. Przed NS odmówimy litanię do św. Józefa. Adoracja do godz.15.50. zakończona tradycyjnie koronką do Bożego Miłosierdzia.

7. Zapowiedzi drugie i ostatnie – Michał Figurski, kawaler z par tut i Dominika Opalska panna z par. Lutocin – zamierzają zawrzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia ślubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii parafialnej.

8. Zbiórka ofiar do puszek w minioną niedzielę na potrzeby misji wyniosła 214 zł. Bóg zapłać!

9. Dziękuję wszystkim włączającym się do akcji – wyrzeczenia się w czasie WP słodyczy, aby przekazać je dla dzieci z domu dziecka w Kowalewku.

10. Do nabycia w zakrystii czekoladowe baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł.

11. Bóg zapłać za ofiary, Gazety, intencje