Ogłoszenia na III Niedzielę Zwykłą Rok A, 26.01.2020

1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił III Niedzielę Zwykłą – Niedzielą Słowa Bożego. Jej celem jest jak wyraził się papież – wzrost znajomości Pisma Świętego. Zachęcam aby każdy z nas wylosował króciutki fragment, cytat z Biblii. Potraktujmy to jako oosbiste słowo Boże dla mnie.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy w intencji osób zakonnych, szczególnej pochodzących z naszej parafii. Warto też tego dnia prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

4. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do loretańska i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

5. Dziś po mszy o 16.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 1 ponadgimnazjalnych i klas 8.

6. W czwartek spotkanie rady gospodarczej o godz. 19.00

7. Trwają odwiedziny duszpasterskie, które zakonczą się we wtorek –