Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu – (20.12.2020r.)

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. W naszym kościele jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi przed każdą mszą św w tygodniu o 16.00. W czwartek w wigilię przed Msza św. rano o 9.00.

3. We wtorek 22.12 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym roku wyjątkowo 2 pasterki – 22.00 i 24.00 z racji pandemii.

5. W  1 i 2 dzień świąt Msze Św. W porządku niedzielnym. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny.  W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Ewangelisty.

6. Zostały jeszcze świece na stół wigilijny – to nie tylko ozdoba ale konkretna pomoc potrzebującym. Zachęcam do nabycia i pomocy.

7. Dzisiejszy gość jest nr podwójnym w cenie 10 zł. W nim piękna wkładka z modlitwą w czasie wieczerzy wigilijnej.

8. W poniedziałek po Mszy Św. zapraszam chętną młodzież do pomocy w dekoracji Kościoła.

9. Dziekuje za za choinki duze i małe, ozdoby choinkowe, gwiazdy betlejemskie życzliwym ofiarodawcom i rodzinom, które chcą pozostać anonimowe.

10. Kolęda – z racji kwarantanny narodowej przeniesiona na czas bardziej bezpieczny, zobaczymy jaka będzie sytuacja po 17.01.

11. Bóg zapłać za ofiary. Gość, Intencje