Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu – (22.12.2019r.)

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. We wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

2. We wtorek w wigilię Msza św. rano o 9.00. Jest to jeszcze okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej. Będę w konfesjonale od 8.30.

3. W naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych w czasie wieczerzy wigilijnej.

4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do wieczności, żyli z nami przez wiele lat, kochali nas i dla nas się trudzili.

5. Pasterka w naszym kościele o godz: 24:00. Poprzedzi ją śpiew kolęd przygotowany przez pana Organistę i chór parafialny. W  1 i 2 dzień świąt Msze Św. w porządku niedzielnym.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Spotkanie dla dzieci komunijnych (3 i 4 kl.) wraz z rodzicami za tydzień 29.12. po mszy o godz. 11.00.

7. Zostały jeszcze świece na stół wigilijny – to nie tylko ozdoba ale konkretna pomoc potrzebującym. Stare można zanieść na cmentarz dla naszych bliskich.

8. Dzisiejszy gość jest nr podwójnym w cenie 10 zł. W nim piękna wkładka z modlitwą w czasie wieczerzy wigilijnej.

9. intencje