Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną dn. 25.04.2021

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Trzeba prosić Jezusa Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Zapraszam ponownie do włączenia się w akcję modlitewną naszego Seminarium o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Formularze zgłoszeniowe w zakrystii. Na zakończenie tygodnia biblijnego dziś przed kościołem do wylosowania krótkie fragmenty Słowa Bożego.

2. W sobotę rozpoczniemy maj – maryjny miesiąc. W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po mszy wieczorowej, w niedzielę po sumie. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Gromadźmy się w kościele i w domach na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych. W maju w niedziele będziemy też spiewać godzinki ku czci NMPN. Pan organista zaprasza na 8.30 za tydzień do wspólnej modlitwy.

3. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania loretańska, skromna procesja i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

4. W przyszłą niedzielę 2 maja przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasz patriotyzm i miłość do Ojczyzny.

5. Za dwa tygodnie nasz odpust ku czi św. Floriana. W kalendarzu liturgicznym wypada 4.05. we wtorek Tradycyjnie przekładamy naszą uroczystość na najbliższą niedzielę 9 maja. Msze św w odpust będą o 9 i 11 (krótkie, bez kazań) i główna odpustowa o 12.30 na ołtarzu polowym. Zapraszam strażaków i asystę parafialną. Sumistą i kaznodzieją będzie ks. Wicedziekan Sławomir Rosiński z Zielunia.

6. Zapowiedzi pierwsze – Łukasz Wawszczak, kawaler z par Chamsk i Karolina Sękowska panna z par. Kuczbork – zamierzają zawrzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia ślubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii parafialnej.

7. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa , intencje.