Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocną dn. 3.05.2020

1. W piątek rozpoczelismy maryjny miesiąc – maj. W naszym kościele nabożeństwa majowe będziemy celebrowali w dni powszednie po mszy wieczorowej, w niedzielę po sumie. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.

2. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Warto prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

3. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków.

4. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Odpust w Bieżuniu.

5. Wspomnienie ku czi św. Floriana wypada w kalendarzu liturgicznym jutro 4 maja. Trdycyjnie przekładamy naszą uroczystość na najbliższą niedzielę 10 maja. Ale w tym czasie nasze uroczystości będą bardzo okrojone i skromne. Msze św wg porządku niedzielnego – 9,11 i 16. Nie będzie jednak procesji, strażaków ze sztandarami czy straganów. Jest to w tym czasie zabronione. Jest zaproszony kaznodzieja ks. Prałat Krzysztof Karolewski, który na wszystkich mszach będzi głosił Słowo Boże. I będzie przewodniczył głównej Msza św. o godz. 11, która będzie transmitowana. przez naszą stronę.

Jesli minie czas pandemii i ograniczeń zgromadzeń masowych to uroczystości z udziałem strazaków z naszej gminy zrobimy razem dożynkami parafialnymi oraz festynem 23.08 w przedostatnią niedziele wakacji. Ale to zalezy od rozwoju sytuacji w naszym kraju i naświecie.

6. Dziekuje grupce dzieci (i ich rodzicom) za oddane skarbonki Caritas. Razem udało sie zebrać 183.37 zł. Jutro w poniedziałek pieniądze idą na konto Caritas.

7. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania loretańska i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

8. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, dziekuję wszystkim darczyńcom za ofiary składane w sklepie pana Tomasza Budzicha, otrzymałem je w dniu wczorajszym – (suma 586 zł ). To wyraz mądrej troski o nasze dobro wspólne, jakim jest kościół i jego utrzymanie. Bóg zapłać.

9. Polecam Gościa , intencje.