Ogłoszenia na IV Niedzielę WP dn. 14.03.2021

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu w tradycji Kościoła nazywana jest niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany nie rezygnowali z tej drogi, ale jak mówi Pan Jezusa, podczas rozmowy z Nikodemem narodzili.się na nowo. Nasza radość wynika także z faktu dobrze przeżytych rekolekcji, odbytej spowiedzi, zrobionych dobrych postanowień, duchowego nawrócenia, przyjętego sakramentu bierzmowania. Za te dobre owocetego świętegoczasudziekujemyBogu, ale także ludzion – ministrantom, lektorom, chórkowi, wszystkim darczyńcom, nam wszystkim za obecność i wspólne zaangażowanie. Wszystkim składam serdeczne podziękowania.

2. Dziś w 2 niedzielę miesiąca przełożona niedziela adoracyjna. Przed NS odmówimy nowennę do św. Józefa. Adoracja do godz.15.50. zakończona tradycyjnie koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Papież Franciszek ogłosił go patronem tego roku duszpasterskiego. Kiedy wokół tyle trudności i niepokoju warto zwracać się o pomoc do tego wielkiego Świętego. Msze św o 10.00 i 16.30. W tym dniu kończymy nowennę do św. Józefa.

4. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne drogi krzyżowej w każdypiątek o godz.9.30, 16.00.Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież oraz dorosłych, którzy jeszcze nie byli na żadnym nabożeństwie pasyjnym. Postarajmy się znaleźć czas, aby w nich uczestniczyć. Oczywiście jeśli jesteśmy zdrowi. Gorzkie żale dziś na mszy o godz. 16.00.,

5. Za tydzień w ramach kazania zrobię podsumowanie kolędy i roku 2020.

6. W szkole był ogłaszony konkurs plastyczny na temat: „Mój kościól parafialny”. Był przeznaczony dla dzieci ze SP, w dwóch kategoriach klasy 1-2, i klasy 3-4. Za tydzień ogłoszę wyniki i rozdam nagrody 🙂

7. Bóg zapłać za ofiary, zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. intencje