Ogłoszenia na IV Niedzielę WP dn. 31.03.2019 r.

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2019 R

1.W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek, pierwszą sobotę i pierwszą niedzielę – adoracyjną. Wpierwszy piątek wyjazd do chorych od 11.00. Ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyzowej i mszę o 10.00. Jesli mamy w naszych domach chorych nie zgłoszonych na 1 piatki a te osoby pragną przystapić do przedświatecznejspowiedzi, komuniiczy namaszczenia chorych – proszę ich zgłosić do 4 marca.

2. W pierwszą sobotęmsza o godz. 17.00. Pół godz. wcześniej zapraszam Kółka różańcowe na wspólny różaniec, po mszy wytawienie, litania i krótka adoracja.

3. W niedzielę adoracyjną jak zawsze po mszy o 11.00 wystawienie, litania i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 10.00, 16.30 a gorzkie żale w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 9.00.

4. Co roku przy dekoracjach ciemnicy i grobu pańskiego pomagają parafianie. W tym roku do pomocy zapraszam mieszkańców z ul. Wyzwolenia, Wiatracznej i z Paracel.

5. W piątek 12 04. czeka nas droga krzyzowa ulicami naszej miejscowości. Zaczniemy o godz.17.00 w kościele pierwszą stacją, potem wyruszymy na ulicę, aby powrócić do kościoła i na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszam do tej niezwykłej wspólnej modlitwy. Zapraszamy wszystkie osoby, szczególnie dzieci i młodzież oraz strażaków.

5. Drugie zapowiedzi i ostatnie: Milena Ropelewska panna z par. Chamsk i Hubert Jezierski kawaler z par. Żuromin. Oraz Drugie zapowiedzi Katarzyna Krzywkowska panna z par. Żuromin i Marcin Grzesik kawaler z par. tut. zamierzają zarzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

6. Czwarta niedziela Wielkiego Postu to niedziela radości, laetare.Nasza radość wynika także z faktu dobrze przeżytych rekolekcji, odbytej spowiedzi, zrobionych dobrych postanowień, duchowego nawrócenia. Za te dobre owoce tego świętego czasu, za przybliżenie nas do tejemnicy Bożego Miłosierdzia, życzliwość i mądre słowa dziekujemy ks. Rektorowi. Życzymy dobrych świąt Wielkanocnych i wielu Bożych łask. Polecamy Bożemu Miłosierdziu.

7. Bóg zapłać za ofiary, polecamy Gościa Niedzielnego, intencje