Ogłoszenia na IV Niedzielę Zwykłą Rok B 31.01.2021

1. We wtorek 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o 10.00 i 16.00.

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO 2021

2. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do modlitwy w intencji osób zakonnych, szczególnej pochodzących z naszej parafii. Warto też tego dnia prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego i kapłańskiego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

3. Za tydzień niedziela adoracyjna. Po mszy o 11.00 wystawienie, litania do błog Klary i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – wyjazd do chorych od godz. 9.00.. Zapraszam do skorzystania ze spowiedzi szczególnie kandydatów do bierzmowania, którzy dn. 7.03 otrzymają sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

5. W przyszłym tygodniu spotkania indywidualne dla bierzmowanych.

6. Tydzień temu na Chorwację do puszek zebraliśmy 412 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Pieniądze na ten cel przelałem już na konto Caritas Diecezji Płockiej.

7. W roku 2020 tylko 107 rodzin złożyło ofiary pani Kościelnej za jej pracę przy naszym kościele. To nawet nie jest połowa rodzin z Chamska. Przypominam o tych ofiarach w nowym roku, aby poruszyć nasze sumienia. Pani Hania troszczy się o nasz wspólny kościół i dba o niego jak o własny dom, dlatego uważam ewangelicznie że „godzien jest robotnik swojej zapłaty”. Nie zaniedbujmy tego.

8. Gość niedzielny, Intencje na kolejny tydzień.