Ogłoszenia na NIEDZIELĘ PALMOWĄ 05.04.2020 R.

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Liturgia tych Wielkich dni odbędzie się w tym roku bez licznego udziału wiernych (maksymalnie 5 osób). Większość z nas nie będzie mogła uczestniczyć w liturgii dlatego zachęcam do przezywania tajemnic tych dni poprzez media.

Relacja z naszego kościoła:

– Wielki Czwartek – godz: 18:00,

– Wielki Piątek – godz: 15.00 – nowenna do Bożego Miłosierdzia i 18:00,

– Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego – sobota – godz. 20:00,

– Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – godz: 11:00,

Poniedziałek Wielkanocny, II Dzień Świąt – godz: 11:00.

2. W tym roku ze względu na szczególną sytuację nie przygotowuje się Ciemnicy, robimy tylko skromny Grob Pański. Nie organizuje się poświęcenia pokarmów, ale należy pomodlić się w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym. (załącznik w kościele na stoliku albo na stronie parafialnej). W Wielki Piątek adorujmy krzyż w naszych domach. O godz: 15:00 odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę do UBM.

3. W Wielki Poniedziałek, wtorek, środe od godz: 16:30 do wieczornej Mszy Św. będę spowiadał.

4. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne. Zachęcam do wzmożonej modlitwy w naszych domowych Kościołach.

5. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. (Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum.) Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.

6. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków.( Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.) Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Adoracja do 21.00 (w adoracji jednocześnie uczestniczy max 5 osób).

7. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa od 9.00 do 19.00 (w adoracji jednocześnie uczestniczy max 5 osób).

8. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 20:00. Na zakończenie kapłan pobłogosławi Parafię Najświętszym Sakramentem.

9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Św. o godz: 6.00, 9:00, 11.00, a w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego.

10. Dziś niedziela adoracyjna, jak zawsze po sumie wystawienie, litania do św. JPII i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką. Zapraszam do indywidualnej adoracji.

11. Bóg zapłać za ofiary, intencje.