Ogłoszenia na NIEDZIELĘ PALMOWĄ 14.04.2019 R.

1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.

3. Święte Triduum Paschalne rozpocznie się w Wielki Czwartek wieczorem o godz. 18.00 Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego ołtarza adoracji (nazywanego też „ciemnicą”). Adoracja potrwa do godz. 20.00. Dzieci które nie oddały w szkole puszki Caritas proszę aby przyniosły te ofiary w czwartek i złozyły pod ołtarzem. Ofiary przeznaczamy na pomoc niesioną najbardziej potrzebującym przez caritas.

3. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego. Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej odbędzie się przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00. Ofiary z liturgii Piątkowej przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 20.00 rozpoczęcie nowenny do miłosierdzia Bożego przy grobie a po niej adoracja przygotowana przez młodzież.

W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy, aby zachować wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę

4. Wielka Sobota jest również dniem, w którym wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana czyli Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja. Przynosimy z sobą świece.

5. W Wielką Sobotę będziemy od godz. 9.00 do 16.00 o pełnych godzinach błogosławić pokarmy na świąteczny stół. Przy tej okazji adorujemy Pana Jezusa w NS w Grobie.

Porządek –

9.00 – 10.00 – ul. Wyzwolenia

10.00 – 11.00 – ul. Wiatraczna i Kościelna

11.00 – 12.00 – Parcele

12.00 – 13.00 – ul. Szkolna za szkołą i ul. Żuromińska

13.00 – 14.00 – ul. Szolna – druga strona

14.00 – 15.00 – ul. Cicha i ul. Mazowiecka

15.00 – 16.00 – ul. Mazowiecka od P. Kosek do P. Filaszkiewiczów

16.00 – 17.00 – ul. Mazowiecka Bloki i ul. Kasztanowa

6. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę spowiedź będzie od 17.00 do 17.30.

7. Brać Strażacką z całej parafii prosimy o zaciągnięcie warty honorowej przy Bożym Grobie, a wczasie procesji Rezurekcyjnej o niesienie krzyża i figury Zmartwychwstałego.

8. Rezurekcja o godz. 6.00. Prosimy o udział Asystę oraz dziewczynki o sypanie kwiatami przed Najświętszym Sakramentem. (Krótka próba dla dziewczynek w sroddę o godz. 17.30.)

9. Dziękuje za ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pana Jezusa. Z nabożeństw drogi krzyzowej w czasie wp zebralismy 1652 zł. Jest zamówionych 25 doniczek hortensji (jedna to koszt 38/40 zł) oraz cięte długie róże (60 sztuk po 7/8 zł ). Z tych funduszy zakupiłem także nowy karnisz do wieszania dekoracji, stary był już za słaby.

11. Wszystkich lektorów oraz osoby chętne proszę o zaangażowanie się w liturgię Wielkiego Tygodnia. W zakrystii można wpisać się na listę w jakim dniu możemy czytać.

12. Drugie zapowiedzi: Monika Madej panna ze Swojęcina par. Poniatowo i Maciej Stańczak kawaler z par. Chamsk zamierzają zarzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

13. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą , intencje.