Ogłoszenia na Niedzielę Palmową dn. 28.03.2021 R.

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia tych Wielkich Dni odbędzie się podobnie jak w tamtym roku w cieniu pandemii. Od 27 marca wewnątrz Kościoła może przebywać jednocześnie 12 osób. Zachęcam aby uczestniczyć w liturgii Triduum na zewnątrz kościoła z zachowaniem dystansu 1,5 m. Obowiązkowe są maseczki.

3.W Wielki Poniedziałek, wtorek, środę przed mszami będę w konfesjonale i będę spowiadał osoby, które może jeszcze nie skorzystały z tego sakramentu. W Wielki Czwartek i Piątek będzie jeszcze okazja do spowiedzi po liturgii wieczorowej.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. (Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum w ciemnicy.) Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. ( Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.) W Wielki Piątek o godz: 15:00 odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę do UBM. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Adoracja do 21.00 (w adoracji jednocześnie uczestniczy max 12 osób).

6. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W sobotę poświęcenie pokarmów co pól godzinę od 10.00 do 14.00. Na zewnątrz kościoła będą ustawione stoliki i ławki.Adoracja Pana Jezusa od 9.00 do 17.00 (w adoracji jednocześnie uczestniczy max 12 osób).

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Św. o godz: 6.00, 11.00 i 16.00, a w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego.

9. Młodzież z grabkami zapraszam do pomocy przy kościele w czwartek od 10 do 12.00.

10. Bóg zapłać za ofiary, intencje.