Ogłoszenia na niedzielę poświęcenie kościoła własnego (25.10.2020r.)

1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.

2. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16:30 odprawiamy nabożeństwo różańcowe.

3. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z zarządzeniem ks. Bpa Ordynariusza odwołane są w tych dniach tradycyjne celebracje Mszy Świętych i procesji na cmentarzach. W naszym kościele msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego.

5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 9, 11, 16 i dodatkowa o 14.00. aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć we mszy św. z zachowaniem obecnych przespisów sanitarnych. Po mszy sw. O 16.00 Wypominki jednorazowe razem z nabożeństwem różańcowym.

6. W tym roku wyjątkowo nie tylko w oktawie ale przez cały listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W dnich 1 i 2 .11 ofiary na tacę przeznaczone na ogrzewanie.

8. Powszechny spis rolny – 2020 r.

9. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna ale z racji Wszystkich Świetych adorację zrobimy w niedzielę 8.11.

10. Kalendarze z JPII i kard Wyszyńskim. Intencje.