Ogłoszenia na Niedzielę Trójcy Świętej dn. 7.06.2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej wchodzimy w tajemnicę życia wewnętrznego samego Boga. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, to modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Z racji 1 niedzieli m-ca – po sumie litania do NSPJ, procesja, i cicha adoracja do godz. 15.50. (Na sumie modlitwa o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników i obrzęd poświęcenie pól po mszy.)

3. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy za wolną Ojczyznę a sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci, życzliwości, pomocy i wsparcia.

4. Po Mszy o 16.00 spotkanie do 2 komunii. Za tydzień 14.06. po mszy o 16.00 spotkanie dla bierzmowanych – klasa 1 i 8. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w dzień powszedni po Mszy Św. Wieczorowej.

5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, będziemy przezywać uroczystość Bożego Ciała. W tym roku tradycyjną procesję ulicami parafii zastąpi procesja wokół kościoła parafialnego. Na ołtarzu polowym będzie przygotowany jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbędzie się w środku świątyni. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo wygłosi zaproszony gość – ks. Rafał Krawczyk – duszpasterz Ormian w Polsce, Armenii i obecnie proboszcz w Rosji.

Uroczystośc Bożego Ciała zaprasza nas do przystrojenia naszych domów – ma to być wyraz wyraz pamięci i uczczenia Najświętszego Sakramentu. Piękne świadectwo wiary oraz wyraz pragnienia eucharytycznego Boga. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mógł tam królować.

6. Zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki do sypania, ministrantów oraz druhów strażaków. Na tablicy ogłoszeń porządek procesji Bożego Ciała.

7. Poszukiwani sponsorzy do ufundowania nowych chorągwi – te które mamy już są bardzo zniszczone.

8.We wtorek zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00. W środę na 18.00 zapraszam dziewczynki z klasy 3 i 4 i z 5 na próbe sypania kwiatków.

9.W sobotę nabożeństwo fatimskie po nabożeństwie czerwcowym.

10. Zapowiedzi pierwsze: Łukasz Sokołowski kawaler z par. Chamsk i Justyna Przywitowska – panna z par. Bieżuń Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa przez te osoby jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

11. Bóg zapłać za ofiary na tace gospodarcza, polecam Gościa , intencje