Ogłoszenia na Niedzielę Wniebowstapienia Pańskiego 24.05.2020

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Niech te święto pobudza naszą nadzieją, że kiedyś wszyscy dzięki naszej wierze spotkamy się w niebie w domu Ojca.

2. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy, i że do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej 7.06. mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do ZDS przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

3. Zbliża się także Uroczystość Bożego Ciała11.06. – w tym roku tradycyjną procesję ulicami parafii zastąpi procesja wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia kościoła). Na ołtarzu polowym będzie przygotowany jeden ołtarz wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbędzie się w środku świątyni. Przy okazji Bożego Ciała zachecam do akcji – Przystrój parapet i okno. W tym roku procesji ulicami nie będzie, ale przystrojenie naszych okien i parapetów w tym dniu ma być wyrazem pamięci i uczczenia Najświętszego Sakramentu. Może być pięknym świadectwem wiary, może pokazywać nasze pragnienie eucharytycznego Boga. Stworzenie ozdób będzie okazją do wspólnego świętowania wraz z rodziną.

4.  We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zachęcam do modlitwy nabożeństwem majowym, przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, aby dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, oraz prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym tygodniu nabożeństwach majowych.

6. Na koniec refleksja trochę smutna – na ulicach, w sklepie, na spcerze i rowerze, nawet w grupie można wiele osób spotkać ( młodszych i starszych). Tam nie boimy się zarażenia, wirusa, a jednocześnie te same osoby boją się przyjść do Kościoła na niedzielną eucharystie. Jakoś do tej pory nikt w tym miejscu się nie zaraził. Jesli ktoś boi się że w kościele za dużo osób, to na dworzu miejsca starczy dla każdego, (tam nie ma ogranioczeń, można zachowac odstęp) są ławeczki które czekają. Można też przyjdzie na mszę św. w dzień powszedni, w tygodniu. Wtedy jest nas mniej w kościele. Mówię to z niepokojem bo bardzo łatwo odejść od wiary i duchowo się zaniedbać. Podzielmy się tym z tymi których tu nie ma 🙂

7. Bóg zapłać za ofiary, polecam Gościa.