Ogłoszenia na niedzielę Zesłania Ducha Świętego dn. 09.06.2019 r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

2. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek przypada obchodzone od 6 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów i o nowe powołania. W czwartek 13 maja drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. W przyszły czwartek Boże Ciało – w tym roku procezja będzie szła ulicami – Wyzwolenia, Szkolną, Żuromińską i Mazowiecką.

4. Jesli ktoś ma w dobrym stanie zabawki lub inne ciekawe drobiazgi które chciałby przekazać na loterię fantową w czasie szkolnego pikniku 16.06 to prosimy o przyniesienie do zakrystii kościoła do piątku. Na piknik szkolny zaproszenie mają wszycy mieszkańcy.

5. W czasie miesięcy wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

6. W Święto Dziękczynienia 2 czerwca do puszek zebraliśmy 262 zł.

7. Bóg zapłać za ofiary na tace gospodarczą, polecam Gościa , intencje.