Ogłoszenia na NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021 R.

1. Moi drodzy Chrystus Zmartwychwstał i ta prawda jest najważniesza. Zmartwychwstanie napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta wiadomość. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan stawia na naszej drodze. Pokoju serca, radości na każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca życzę wszystkim parafianom i Gościom

2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Chciałbym gorąco podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania świąt. Wyrażam wdzięczność Pani Hani zakrystiance za trud sprzątania i dekorowania kościoła, grupie zaangażowanych kobiet, która pomagały w dekoracjach, panu Przemkowi wraz z chórkiem za śpiewy, lektorom i ministrantom za czynny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Podziękowania także Druhom Strażakom za wartę przy grobie w Wielki Piatek oraz Wielką Sobotę i udział w procesji. Dziękuje za tegoroczne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W Niedzielę Wielaknocną Msze Św. jeszcze o 11:00 i 16.00. Po ostatniej mszy nowenna do BM, a w Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg porządku niedzielnego. 9,11, 16.00 (po niej nowenna do BM).

5.Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. W Wielki Piątek w godzinie miłosierdzia rozpoczeliśmy nowennę przed tą uroczystością. Pan Jezus o tej nowennie powiedział, że można w niej uprosić wszystko, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, czyli dobre dla nas na ziemi i w wieczności. W tej modlitwie chcemy upraszać w sposób szczegolny o ustanie skutków epidemii w Polsce i na świecie.

6. Bóg zapłać za ofiary, intencje.