Ogłoszenia na NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2020

1. ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO w formie nagrania są dostępne na stronach internetowych naszej parafii albo diecezji.

2. W tym roku mamy dziwne święta, z racji zewnętrznych ograniczeń jakby smutniejsze, skromniejsze, ale mimo wszystko Chrystus Zmartwychwstał i ta prawda niech będzie najwazniesza. (Nie skupiaj się na wirusie ale na Jezusie 🙂 Ten czas Wielkanocy przypomina nam o zwycięstwie miłości pomimo cierpienia, bólu i śmierci. Człowiek wierzący ma być człowiekiem nadziei a nie zwatpienia i rozpaczy.

Niech prawda o zwycięstwie Chrystusa naszego Zbawiciela, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej trudnej teraz codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się z zagrożeniami i obawami o przyszłość. Niech przenika życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli z radością w gronie najbliższych odkrywać prawdę z Ps 23 Pan jest Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Błogosławionych i zdrowych Świąt Zmartwychwstania na dziś i na kolejne dni dla wszystkich Gości z internetu i Parafian. Szczęść Boże.

3. Chciałbym gorąco podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania naszych świąt. Wyrażam wdzięczność Pani Hani zakrystiance za trud sprzątania i dekorowania kościoła, lektorom, panu Przemkowi, ciut starszej poważniejszej służbie liturgicznej za czynne zaangazowanie w liturgii na czas Triduum Paschalnego, za naszą rozsądną adorację w wielką sobotę, osobom które pomogły w transmisji przez internet. (pan Michał Figurski oraz firma MultiNet).

4. Dziękuje za tegoroczne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. z nabożeństw drogi krzyzowej (635 zł) i zebranych przez Panią Sołtys (430 zł). Na dekoracje wydaliśmy 720 zł. Reszta z tych funduszy która pozostała 340 zł (zostanie dodana do świątecznej tacy) na bieżące wydatki parafii.

5. W Poniedziałek Wielkanocny msze św. wg porządku niedzielnego.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. W Wielki Piątek w godzinie miłosierdzia rozpoczeliśmy nowennę przed tą uroczystością. Pan Jezus o tej nowennie powiedział, że można w niej uprosić wszystko, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, czyli dobre dla nas na ziemi i w wieczności. W tej modlitwie chcemy upraszać w sposób szczegolny o ustanie skutków epidemii w Polsce i na świecie. Dziś po mszy o 11.00, a od poniedziałku nowenna po mszach wieczorowych.