Ogłoszenia na Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2020 r.)

1. Listopad to miesiąc naszej szczególnej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Pamietajmy o nich nie tylko od wielkiego świąta. W tym roku z racji pandemii nie tylko w oktawie ale przez cały miesiąc listopad duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

2. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę o 9, 11, 16 i dodatkowa o 14.00. aby jak najwięcej osób mogło uczestniczyć we mszy św. z zachowaniem obecnych przespisów sanitarnych. Po mszy sw. o 16.00 wypominki jednorazowe razem z nabożeństwem różańcowym. Jutro w dzień zaduszny wraca do normalnej pracy ks. Proboszcz po odbytej kwarantannie.

3. Przyszła niedziela będzie niedzielą adoracyjną. Po Mszy o 11.00 wystawienie , litania do Wszystkich świetych w intencji zmarłych i adoracja do 15.50 zakończona koronką.

4. W miesiącu listopadzie msze św. w dni powszednie o godz. 16.00.

5. Po świętach zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Śmieci, różne odpadki, zużyte znicze, stare kwiaty prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich kontenerów.

6. W tym tygodniu wyjazd do chorych w piątek od godz. 9.00.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę, polecamy gośćia niedzielnego.

8. Intencje na kolejny tydzień