Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocną dn. 10.05.2020

1. Przeżywamy dziś uroczystości ku czci naszego patrona św. Floriana. Msze św wg porządku niedzielnego. Przewodniczy dziś naszym modlitwom i głosi Słowo Boże ks. Prałat Krzysztof Karolewski, proboszcz z dalekiego Pskowa w Rosji.

2. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po mszy o 17:30. W środę 13 maja – nabożeństwo majowe połączone z pierwszym w tym roku nabożeństwem fatimskim, ale bez procesji.

3. W przyszły poniedziałek 18 maja będziemy przeżywali setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia Papież Franciszek będzie modlił się u grobu św. Jana Pawła II. Dlatego w przyszłą niedzielę w czasie sumy o godz.11.00 będziemy sprawować Mszę Świętą dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Ponadto w niedzielę 17 maja będzie czytany w kościołach list z tej okazji. (na naszym pomniku pojawił się napis święty)

4. Dziekuje dzieciom za oddane skarbonki Caritas. Ostatecznie udało sie zebrać 269,77.

Pieniądze zostały wpłacone na konto Caritas.

5. Dziekuję pani Sołtys i wszystkim darczyńcom za ofiary w wysokości 220 zł składane w 2 sklepie na cele parafialne. Bóg zapłać.

6. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą w ubiegłą niedzielę.

7. Polecam Gościa.