Ogłoszenia na V Niedzielę WP dn. 07.04.2019

1.W niedzielę adoracyjną jak zawsze po mszy o 11.00 wystawienie, litania do Krwi Chrystusa i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką.

2. W piątek 12 04. czeka nas droga krzyzowa ulicami naszej wioski. Zaczniemy o godz.17.00 w kościele pierwszą stacją, potem wyruszymy na ulicę Mazowiecką, zawrócimy ulicą Spokojną aby powrócić do kościoła. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszam do tej niezwykłej modlitwy ulicami naszej miejscowości. Zapraszam wszystkie osoby, szczególnie dzieci i młodzież oraz strażaków. Ofiary na tacę z tej mszy na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym dni nie będzie już dk o 10.00.

3. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa rozpoczynjąca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. , na sumie o 11.00 procesja z palmami a na zakończenie Mszy roztrzygnięcie konkursu na Najładniejszą Rodzinną Palemkę.

4. Co roku przy dekoracjach ciemnicy i grobu pańskiego pomagają parafianie. W tym roku do pomocy zapraszam mieszkańców z ul. Wyzwolenia, Wiatracznej i z Paracel.

5. Przygotowując się do Świąt przypomnę o przykazaniach kościelnych, które nakładają na wierzących dwa szczególne obowiązki. „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

6. Pierwsze zapowiedzi: Monika Madej panna ze Swojęcina par. Poniatowo i Maciej Stańczak kawaler z par. Chamsk zamierzają zarzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, Gość Niedzielny z Filmem o św. Ignacym Loyola,

8. intencje