Ogłoszenia na V Niedzielę WP dn. 21.03.2021

1. Od dzisiejszej 5 niedzieli zmienia się charakter wielkiego postu. Do tej pory towarzyszyło nam wezwanie do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Niechaj ten ostatni etap do świąt będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Jutro dn. 22.03 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po 2 mszy o 16.30.

3. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To jednocześnie dzień świętości życia.Od tego dnia przez dziewięć miesięcy mamy możliwość podjęcia duchowej modlitewnej adopcji dziecka (szczególnie zagrożonych aborcją). Zachęcam do włączenia się w tę akcję, Pod chórem na stoliku deklaracje duchowej adopcji, które można zabrać i w czwartek oddać. Msza św o godz 16.00 z kazaniem i aktem oddania się św. Józefowi.

4. Przyszła niedziela to już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu w dni Wielkiego Tygodnia.

5. Komisja szkolna roztrzygnęła wyniki konkursuplastycznego na temat: „Mój kościól parafialny”. Wkategorii klasy 1-2 – wygrała Wiktoria Rucińska i Maciek Olewnik a wkategorii klas 3-4 Dominika Jabłońska i Patrycja Krzesińska. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i pomysłowe. Dlatego dla wszystkich uczestników są upominki. Zapraszam do zakrystii.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą, Gość Niedzielny, intencje