Ogłoszenia na V Niedzielę WP dn. 29.03.2020 r.

1. Drodzy parafianie dla naszego dobra wspólnego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę, żeby na Mszę Św. przychodziły tylko osoby związane z daną intencją. Zachecam do modlitwy w naszych domach, przeżywania Mszy św. za pośrednictwem TV, radia czy internetu. Zapewnim też o swojej modlitwie w intencji parafian – codzinnie w godzinie miłosierdzia odmawiam koronkę do Bożego Miłosierdzia, wieczorem okołó 20.30 różeniec.

2. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

3. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wyjazd do chorych niestety muszę odwołać ze względu na stan epidemiczny. Tylko w przypadku zagrożenia zycia proszę dzwonić i w każdej chwili będę takich chorych odwiedzał.

5. Przyszła niedziela to już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu – w dni Wielkiego Tygodnia. Liturgia będzie ograniczona do minimum wg zaleceń ks. Bpa. Jest to niedziela adoracyjną jak zawsze po mszy o 11.00 wystawienie, litania do św. JPII i cicha adoracja do godz.15.50 zakończona koronką. Zapraszam do indywidualnej adoracji

6. Drugie zapowiedzi:Mateusz Bulkowski z par, Chamsk i Paulina Puchalska z par. Poniatowo.Kto zna przeszkody do zawarcia teo małżeństwa jest zobowiazany przedstawić je w kancelarii.

7. Bóg zapłać za ofiary, intencje w tyg. 30.03.2020 r. – 05.04.2020 r.

Poniedziałek 30.03.2020 r.
17.00 + za Halinę Truszczyńską – int. od uczestników pogrzebu
WTorek 31.03.2020 r.
17.00 + za Edwarda Bugowskiego – int od uczestników pogrzebu
Środa 01.04.2020 r.
17.00 + za Hannę w r. śm. i Jerzego Drygas, Leszka i Danielę Nowakowskich
Czwartek 02.04.2020 r.
17.00 + za r-ców Irenę i Stanisława Pieczkowskich w r. śm. , brata Stanisława i Henryka
Piątek 03.04.2020 R
10.00 + za męża Romana Cechowskiego w 10 r. śm., r-ców cechowskich i Grodzickich oraz barata Jana
17.00 + za męża Jana Domżalskiego w r śm, r-ców Domżalskich i Wieloch
Sobota 04.04.2020 r.
17.00 + za Krystynę i Eugeniusza Wasiewskich
17.30 W intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby.
Niedziela 05.04.2020 r. Niedziela PALMOWA
9.00 + za Wiktorię i Stefana Gólczyńskich, Alfredę i Karola Budzich, braci Gólczyńskich
11.00za parafian
16.00 + za Ignacego Stankiewicza w 18 r śm., Jadwigę Stankiewicz, dziadków z obojga stron