Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą Rok A 9.02.2020

1. Pan Jezus zaprasza nas dziś w Ewangelii, abyśmy byli solą ziemi i światłem świata. Niech udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpali w nas ducha głębokiej wiary i da siłę do dawania świadectwa w naszej codzienności.

2.We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata. Pamiętajmy w naszych modlitwach osobistych o chorych i cierpiących. Zapraszam też do wspólnej modlitwy do kościoła. Po mszy św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II w intencji chorych.

3.W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościo.

4. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż mimo tortur nie chciał wyrzec się Chrystusa. Wspominany jest jako m.in. patron zakochanych.

5. Zapowiedzi pierwsze – Mateusz Romanowki, kawaler z par tut i Martyna Chmielewska panna z par. Bieżuń – zamierzają zawrzeć związek małżeński. Kto zna przeszkody do zawarcia slubu, zobowiązany jest przedstawić je w kancelarii.

6. Prośba do wszystkich parafian, której nie można odmówić – chodzi o właściwe składowanie i segreowanie śmieci na cmentarzu. Kontenery będą oznaczone na 3 rodzaje śmieci i tak jak segregujemy w domu tak trzeba będzie robić na cmentarzu. Nie dopuszczalne będzie wyrzucanie śmieci do niewłaściwych kontenerów. Więcej o tym za tydzień.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarcza. Gość Niedzielny, intencje.