Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą – Rok B – dn. 7.02.2021

1. Dzisiejsza Ewangelia pokazuje Pana Jezusa na modlitwie. Przypomina i uczy nas, że na modlitwę trzeba znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. W 1 niedzielę miesiąca spróbujmy choć na chwilę wybrać się na adorację NS. która trwa po mszy o 11.00 do godz.15.50. Zakończona jest koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Pamiętajmy w naszych modlitwach osobistych o chorych i cierpiących, którzy żyją wśród nas. Zapraszam też do wspólnej modlitwy do naszego kościoła.

3. We wtorek 2 lutego w Dzień Życia Konsekrowanego na zakony kontemplacyjne zebraliśmy 303 zł. Bóg zapłać za nasze ofiary do puszek.

4. W poniedziałek i wtorek spotkania indywidualne dla bierzmowanych w kancelarii parafialnej. Rozpiska w gablocie oraz internecie

5. W tym roku trudno będzie przeprowadzić zwykłą, normalną kolędą w naszej parafii. Nawet po świętach wielkanocnych nie wiemy jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Dlatego po pewnym zastanowieniu się i przemyśleniu zapraszam na kolędę w formie bezpiecznej i zaaprobowanej przez naszego ks. Biskupa na ten czas pandemii. Będą to Msze św w intencji danej ulicy/ulic z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na Msze św zabierzmy buteleczki z wodą, która zostanie pobłogosławiona. Gdyby ktoś chciał zamówić mszę św. proszę zapisać intencję na karteczce.

6. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarcza, polecam Gościa Niedzielnego, intencje.